De Schuld van Roseboom

Zoals ik enkele dagen geleden al zei heb ik “Rebels and traitors” even opzij gelegd omdat het letterlijk en figuurlijk te zware kost was om te lezen op de trein. De vervanger van dienst, “De schuld van Roseboom” van Guido Eekhaut.Dat boek was betere treinlectuur en werd vandaag uitgelezen.

De Schuld van Roseboom is het derde verhaal met hoofdinspecteur Walter Eekhaut in de hoofdrol. Eekhaut werkt nog altijd voor de Nederlandse AIVD in Amsterdam maar het verhaal begint in Afrika. Journalist Pim Raspe onderzoekt een spoor van radioactief afval dat door de Nederlandse bedrijfsleider Jaap Rosenboom werd gedumpt in Afrika en dat daar zorgt voor veel sterfgevallen onder kinderen.

Jaap Rosenboom wordt echter vermoord door een professionele huurmoordenaar die snel andere slachtoffers maakt. Het AIVD onderzoekt de zaak maar Eekhaut wordt ook betrokken bij een andere zaak die hem terugbrengt naar de dood van zijn vrouw, 10 jaar eerder. Wat volgt is een spannende zaak waarin macht en corruptie hoogtij vieren.

Net als het eerste boek rond Walter Eekhaut (Absint) is ook dit boek een pageturner van niveau. Eigenlijk vertelt Eekhaut (de schrijver) verschillende verhalen naast elkaar die nauw met elkaar verbonden zijn. Nadeel is wel dat je sommige verhaallijnen mist wanneer je het tweede boek niet gelezen hebt. Dat tweede boek (Loutering) moet ik dan ook dringend op de kop tikken.

Volgende boek op de leeslijst is ook weer een thriller maar dan wel een historische thriller: Het Columbus Mysterie van Steve Berry.

 

roseboom.JPG