
Mogelijk probleem 1 : ik heb te weinig geld
Mogelijk probleem 2 : sommige strips kosten veel te veel geld
Mogelijk probleem 3 : ik heb te weinig geld en sommige strips kosten teveel
Mogelijk probleem 4 : de drie eerder genoemde problemen zijn geldig.
Ik ben vandaag dus naar de stripbeurs in het GITO in Gent geweest en ik heb moeten vaststellen dat er voor sommige stripverhalen waanzinnig hoge prijzen moeten worden betaald. Op zich is dat geen probleem ware het niet dat er enkele van die verhalen op mijn “nog-te-kopen-lijstje” staan.
Enkele voorbeelden ? Het geheim van de Leeuwenburcht uit de reeks Ridder Reinhart van RIK stond 75 euro geprijsd. Het eerste verhaal van Jan Kordaat kon je kopen voor een bedrag van 125 euro en voor Ko Kox Klan van Chick Bill moest je ook 95 euro neertellen (althans in de versie die daar lag).
En dan heb ik nog geluk ! Ik heb daar enkele andere bedragen horen noemen waar je van achterover valt. Iemand wou geen 125 euro voor een bepaalde strip betalen want als hij hem dan volgende week voor 300 euro (maar in betere staat) zag liggen dan zou hij er spijt van gehad hebben.
Aan een andere stand werd 495 euro gevraagd voor een Suske en Wiske maar als hij er de 7 andere uit de reeks bijkocht dan kwam het maar op 600 euro … een koopje toch ?
De strips die dus al het langst op mijn verlanglijstje staan zullen er nog wel een tijdje blijven op staan. Ik ben dan maar de andere aanpak gegaan. In plaats van een paar strips voor heel veel geld heb ik veel strips voor weinig geld gekocht (zo van het type 1 euro per stuk, 6 voor 5 euro …). Deze strips zijn uiteraard niet in perfecte staat maar dat neem ik er graag bij. Ik heb ook enkele “nieuwe” reeksen aangeboord zoals Bollie & Billie, Robbedoes & Kwabbernoot en Alain Chevalier. Deze laatste sluit mooi aan bij mijn Michel Vaillant collectie. Ook enkele nieuwe verhalen van mijn jeugdheld Jommeke zijn mee van Gent naar huis gegaan.
En uiteraard heb ik de 4 nieuwste verhalen van de Kari Lente collectie van Stripwinkel Adhemar toegevoegd aan de collectie. Dat bespaart weeral wat verzendingskosten want anders had ik die via Ebay moeten kopen.
Dit jaar is er 2 keer een stripbeurs in Gent!
Bekijk m’n blog voor de eerste in april!
Eind november volgt de tweede!
Groetjes,
Filip
LikeLike
Wij zouden graag als standhouder deelnemen aan de beurs. Hoe kan dit en wanneer en hoeveel is het voor een standplaats ?
LikeLike