Afgelopen weekend was niet alleen een sportief weekend.
Het was ook een goed weekend voor mijn Bob Mau collectie.
Om te beginnen heb ik via Ebay de vier nieuwste verhalen van Bob Mau’s bekendste figuur, Kari Lente, kunnen kopen. Van elk verhaal, uitgegeven door Stripwinkel Adhemar uit Gent, worden maar 500 exemplaren gedrukt (hardcover).
Daarnaast heb ik ook "De Geest van Hitler" via Ebay gekocht. Dit is het allereerste verhaal dat door Bob Mau in 1946 werd getekend maar nooit eerder werd uitgegeven omdat het vol stond met Hitler en Swastika’s. Uitgeverij Bonte heeft dit nu wel gedaan in een uitgave van 300 genummerde exemplaren. Ik had misschien ook kunnen wachten tot ik het ergens tegen zou komen op één of andere stripbeurs maar stel dat ik niet meer kan vinden, ik zou het me nooit vergeven.
Kortom, op 10 minuten tijd heb ik mijn Bob Mau collectie met 5 exemplaren kunnen uitbreiden en ik ben er mijn stoel niet voor moeten uitkomen (wat bij dit weer best meegenomen is).

Beste
Het doet me plezier te lezen dat er nog Bob Maufans zijn.
Ben zelf ook altijd een liefhebber geweest van het werk van Bob en heb hem als prille twintiger veel bezocht.
Hij woonde vlakbij mij en na een tijdje word je meer vriend dan fan het was dan ook een superlieve mens.
Het is wel enorm jammer dat hij de volledige Kari Lente reeksuitgave niet meer heeft mogen meemaken net zoals de inhuldiging van het Kari Lente standbeeld en de talloze tentoonstellingen.
Simone zijn weduwe en Jan zijn zoon zijn wel enorm blij dat Bobs werk nog zo hard leeft onder de mensen.
LikeLike