Na “De Roodborst” werd vandaag het tweede deel van de Oslo-trilogie, “Nemesis” uitgelezen.
Sinds “Roodborst” zijn er enkele maanden gepasseerd. Harry Hole leeft ondertussen samen met Rakel en haar zoon Oleg. Het onderzoek naar de moord op zijn collega Ellen heeft hij (tijdelijk) moeten stopzetten. Terwijl Rakel en Oleg zich in Moskou bevinden omdat de natuurlijke vader van Oleg zijn zoon opeist, wordt Harry op het onderzoek naar een dodelijke bankoverval gezet.
Een bankovervaller heeft een medewerkster van de bank in koelen bloede afgemaakt. Harry werkt samen met Beate Lønn wiens vader vele jaren geleden tijdens een bankoverval werd doodgeschoten. Beate heeft een bijzonder eigenschap. Zij onthoudt namelijk alle gezichten die ze ooit heeft gezien. Zij meent op de bewakingsvideo iemand te herkennen.
Als later een ex-vriendin van Harry wordt vermoord, kort nadat hij er zelf op bezoek is geweest en klaarblijkelijk laveloos in een taxi naar huis is gebracht, wordt zelfs Harry verdacht.
“Nemesis” is even spannend als “Roodborst” en Harry Hole begint me meer en meer te bevallen. Ik kijk dan ook uit naar het derde deel van de trilogie, “Dodelijk patroon”. Hopelijk liggen er op het boekenfestijn in Hasselt dit weekend nog enkele boeken van Nesbø aan een gunstprijsje. Anders zal ik eens moeten aankloppen bij mijn boekenbuddies uit Peulis om er een paar te lenen
.
Dag Luc,
Zoek maar goed want dodelijk patroon is één van de weinige boeken die ik niet heb (gelezen uit de bib). Ik zal het lijstje met Harry Hole boeken eens doorsturen.
Groetjes
Conny
LikeLike