De eerste moeilijke keuze van het weekend is gemaakt !
Op de vraag “ga ik naar het Boekenfestijn in Brussel?” is het antwoord “JA” geworden. Het weer was slecht, ik had niets anders gepland en dan ben ik na de afwas maar in de auto gestapt en naar Brussels Expo gereden. Toen ik daar aankwam was het weer nog slechter maar eens je binnen bent voel je dat toch niet meer.
Ik had me wel enkele regels opgelegd :
– Geen boeken kopen die meer kosten dan 5 euro
– Het budget van 50 euro niet overschrijden
Dergelijke regels leg ik me altijd op en meestal slaag ik er niet in om ze te respecteren. Vandaag echter wel, nou ja, bijna.
Mijn vaste routine is : karretje nemen, rond gaan, karretje vol laden, karretje terug leeg maken, de helft van de inhoud terug leggen, de andere helft terug in het karretje leggen, naar de kassa gaan, betalen, vaststellen dat ik boven budget zit.
Vandaag heb ik mijn karretje leeggemaakt, de volledige inhoud terug in het karretje gelegd, naar de kassa gegaan en vastgesteld dat ik exact op budget zat : 50 euro. Hoe het me gelukt is weet ik niet maar ik had twee stripverhalen en 13 boeken in het karretje liggen en dat kwam dus exact uit op mijn budget. Helaas was er één boek bij dat meer dan 5 euro heeft gekost, anders was het perfect geweest.
Voor de fans het volledige lijstje van de 13 boeken :
– The Mission Song – John Le Carré
– Dalí & I Het ware verhaal – Stan Lauryssens
– De erfenis van Himmler – Marthe Maeren
– Conspirators – Michael Ancré Bernstein
– The Moses Expedition – Juan Gómez-Jurado
– Wacht maar tot ik wakker word – Piet Baete
– De geheime tuin – Toni Coppers
– De vermoedens van Mr Whicher – Kate Summerscale
– Als rood zwart is – Qiu Xiaolong
– Wraakengel – Kjell Ola Dahl
– Ysabel – Guy Gavriel Kay
– Koud Spoor – Matthew Hall
– Camp Z (The secret life of Rudolf Hess) – Stephen McGinty
Deze laatste was trouwens de spelbreker met een kostprijs van 5,50 euro. Maar rond die man hangt zoveel mysterie dat ik het gewoon moest hebben. Nu maar afwachten of eind november naar het Boekenfestijn in Mechelen trek.