Op deze Hemelvaartdag werd in de mooiste stad van het land (volgens onze treinbegeleider toch) Dwars door Gent gelopen. Ik stapte eigenlijk met een enigszins klein hartje op de trein. Het was immers van 13 april geleden dat ik nog eens 10 km aan één stuk had gelopen.
In Gent aangekomen, uiteraard veel te vroeg, een rustige wandeling richting het vertrek op het Sint-Pietersplein. Daar kwam ik al direct ING-Roparunner Kristof en Marleen tegen. Voor hem was het de laatste training vóór hij volgende zaterdag aan zijn 66km op twee dagen begint.
Even later kwam ik dan collega Lucia tegen. Zij zat in dezelfde Start-to-run groep als ik, nu twee jaar en 3 maanden geleden. Dan mijn nummer en chip afgehaald, naar de Leopoldkazerne om me om te kleden en dan terug naar het plein om mijn sporttas in bewaring te geven.
Ondertussen was het toch al 13u … nog twee uur wachten voor de start. Terwijl je daar zit te wachten zie je altijd enkele “rare figuren” rondlopen. Mensen die de 10km gaan lopen met “Converse All Stars” aan hun voeten, mensen die vragen om voor Turnhout te stemmen in “Mijn Restaurant”, een hele judoclub die in kimono lopen … Ik heb zelfs iemand gezien die ging lopen in jeans, hemd en trui (maar wel met deftige loopschoenen).
Om 15u werden we dan op gang geschoten. Ik had me bijna helemaal achteraan gezet dus het duurde wel even voor ik de blauwe mat aan de start passeerde. Het ging behoorlijk vlot. Na 4km flesje water genomen aan de bevoorrading en dat even bij mij gehouden maar niet te lang want op km 7,5 was er nog eens bevoorrading.
De eerste 7 km gingen trouwens vrijwel probleemloos maar toen kreeg ik toch wel een “tikje”. Aan de tweede bevoorrading dan toch maar even gewandeld en de helft van het flesje water over mijn hoofd gegoten en aangesloten bij een groepje. De laatste kilometer was nog behoorlijk lastig want die ging behoorlijk omhoog. Ik wist trouwens niet dat het in Gent zo fel omhoog en omlaag ging. Weeral iets bijgeleerd dus.
Na 1u05 liep ik dan over de finish. De Garmin zei dat ik 10,11 km had gelopen, de organisatie hield het op 10,20 en volgens MotionBased waren het er 10,34. Ik hou het maar op die 10,11km. Daar was ik al meer dan tevreden mee, vooral omdat het lopen de laatste tijd nogal op een laag pitje stond.
Na finish dan nog even langs geweest bij de Partena Beweegmobiel om “dag” te zeggen tegen Stefan Maegh, de man die ons destijds begeleidde tijdens onze start-to-run. Zonder hem had ik het toen waarschijnlijk niet volgehouden dus ik heb wel één en ander aan hem te danken.
De terugweg naar huis ging ook vrij vlot, enkel het laatste halfuur op de trein was zwaar. Die trein was voor de helft gevuld met “senioren” die naar de Rerum Novarum viering in Antwerpen waren geweest en de andere helft met “kiddies” die naar Kai-Mook waren gaan kijken. Het was met andere woorden niet direct de rustigste plaats van het land.
De route :

De cijfers

Het hoogteverschil
